Що таке забіжні сходи і куди вони біжать?

Скільки сходів не встановлюй, а важко все одно буде. Розрахунок, вибір матеріалів, монтаж, – все це дуже трудомісткі процеси. Тим, кому ще тільки належить зробити вибір між сходами потрібно дізнатися про ще одного представника – сходи забіжні.

Термінологія

Забіжні сходи – це сходи, вигадані спеціально для економії простору в приміщенні. Для того, щоб габарити сходів були меншими виготовляють спеціальні ступені, ширина яких по лінії руху є рівною ширині прямих ступенів. Найпопулярнішими сходами сьогодні є сходи з поворотом на 90 градусів.

zab

Переваги і недоліки

Як вже було написано раніше, такі сходи дуже економлять простір. Але разом з тим, вони не дуже зручні для використання, адже дерев’яні забіжні сходи обладнані ступенями, у яких при спуску зі сходів ширина стає меншою до середини і таким чином, вони стають незручними для постановки ноги. А з іншого боку така сходинка набагато ширше людської ступні. Але цей недолік можна згладити шляхом монтажу на повороті закруглених стін сходової клітки.

Необхідно пам’ятати

Дерев’яні сходи з забіжними сходинками краще проектувати з непарною кількістю ступенів. Щоб не міняти опорну ногу при списку і підйомі. Рекомендуємо створювати сходові марші з мінімальним числом сходинок – три. Потрібно також пам’ятати про безпеку і проектувати висоту огорожі вище центру ваги людей, які будуть по ній ходити (близько 90-120 см). Опорну деталь сходів найкраще робити з металу, а покривати дерев’яним облицюванням.

Як розрахувати?

Існує багато онлайн-калькуляторів для розрахунку таких сходів. Але дерев’яні сходи з забіжними ступенями розрахунок яких Ви хочете провести самостійно потрібно починати з креслення. Для цього, спершу потрібно накреслити на схемі маршу центральні лінії. Після цього на центральну лінію нанести ширину проступів, проводячи олівцем від вершини місця розвороту сходи таким чином, щоб центральна лінія ділила верхню сходинку навпіл. А тепер варто поглянути на креслення і порахувати прямі ступені – їх кількість вкаже, чи будуть Ваші сходи зручними. Пам’ятайте, чим більше – тим менше вільного простору, але і більш зручно. Далі потрібно провести пунктирні лінії по краях рівних проступів. Вони виділяють габарити дерев’яних сходів з поворотом. Наприкінці потрібно з’єднати лінії сходинок з центральною лінією по лінії руху. Такі маніпуляції дозволять візуально подивитися на майбутні сходи.

Якщо Ви до цього ніколи не робили розрахунок сходів, то краще замовити його у професіоналів “Золотого перетину“, адже на кону Ваша безпека і надійність конструкції.

Послуги компанії