Чим і як фарбувати сходи?

Фарбуємо сходи!Кожні дерев’яні сходи, як і дівчата, люблять, щоб за ними доглядали. Ну а що може бути краще, ніж комплімент? «Золотий перетин» знає толк у цій справі, тому розкриє Вам декілька секретів. Якщо Ви – моногамна людина відносно сходів, то ця стаття точно для Вас!

Щоб встановлені ​​колись давно сходи ожили, простіше і краще всього – змінити їх колір. Для цього, на ринку будматеріалів представлена ​​ціла купа різноманітних фарб, лаків, марілок і так далі. Давайте спробуємо розібратися в цій купі разом та дізнатися як пофарбувати дерев’яні сходи.

Насамперед, потрібно зарубати собі на носі, що дерево – це дуже ніжний матеріал. Щоб Ваші сходи прослужили довго, їх фарбування потрібно проводити ретельно і акуратно, використовуючи, по можливості, найкращі матеріали.

Секрет 1 «Лак чи фарба?»

Якщо Ваші сходи зроблені з якісного дерева, то їх можна покрити лаком. Але якщо Ви знаєте, що десь трохи заощадили і дерево залишає бажати кращого, то швидше за все, Ви будете його фарбувати.

Фарбувати чи лакувати?

Якщо Ви обрали лак, то краще беріть матовий, або напівматовий. Чому? Тому що глянцевий лак може засліпити Вас в сонячний день, а якщо чесно, то він швидше стирається і втрачає свій зовнішній вигляд. Якщо у Вас встановлені ​​білі дерев’яні сходи, то їм можна надати відтінку з допомогою морилки. Але обов’язково протестуйте спочатку її дію на невеликій, непомітній ділянці, щоб потім не плакати, що сходи вже дуже темними вийшли.

Якщо Ви обрали фарбу, то її краще купувати на основі натуральної оліфи. Тому що все натуральне – це добре, а інше – теж, але вже не так. У кожному разі, фарба на синтетичній оліфі теж існує, так що Вам вирішувати прислухатися до наших порад чи ні.

Секрет 2 «Лаки різні бувають»

Щоб не розгубиться в магазині при покупці покриття, потрібно бути заздалегідь підготовленим. Звичайно, можна покликати і консультантів на допомогу, але хто ж знає їх істинні мотиви. Тому, не будемо, заглиблюватися в хімію, а дізнаємось яка ж між лаками різниця і взагалі, чим покрити дерев’яні сходи.

Спиртові лаки. Легко наносити в кілька шарів. Стійкі до механічних пошкоджень і адгезії, але мають низьку водостійкість.

Масляні лаки. Висихають і утворюють твердий жовтуватий шар на Ваших сходах. Підійдуть тільки для сходів всередині будинку, так як не стійкі до зовнішніх агресивних факторам.

Алкідні лаки.  Утворюють прозору, тверду плівку. Вони водостійкі і мають хороший рівень адгезії. Підходять для вуличних та внутрішніх сходів, краще ніж масляні лаки.

Нітроцелюлозні лаки. Щільна, прозора, плівка, що швидко схоне. Краще використовувати для сходів в приміщенні.

Поліефірні лаки. Не дають «усадки», висихають твердою, товстою плівкою, яка буде стійка до різних реагентів і води. Це ті самі лаки для яких потрібен поліроль.

Епоксидні лаки. Недостатньо стійкі до примх природи. Та дуже хороші при контакті з водою і лугами. Мають підвищену міцність до механічних пошкоджень.

Поліуретанові лаки. Дуже зносостійкі і механічно міцні. Тому і дуже дорогі. Але покривши драбину таким лаком можна бути дуууже спокійним. Буває ще й на водній основі. А ще: такий лак екологічний.

Масло. Складається з воску і рослинних олій, тому – екологічне! Прекрасна заміна лаку, бо глибоко вбирається, витримує навантаження, має бактерицидні властивості, воду відштовхує, легко наноситься, добре пахне, довго служить і взагалі молодець!

Секрет 3 «Більше кольору! Нам сірих і буднів вистачає!»

Якщо хочете пофарбувати свою драбину, то Вам буде потрібна не тільки фарба, але ще і грунтовка і лак. А ще більше пензликів, адже баночок то багато. Розберемося з усім, що дає в результаті нанесення хоч який-небудь та колір.

Фарба. Всередині будинку підійдуть олійні фарби на штучній оліфі, а також целюлозні покриття. Зовнішні сходи покриваємо фарбою на натуральній оліфі. Підійде також і алкідна фарба, наприклад Tikkurila Empire – з нею легко працювати пензлем. Добре себе проявить і уретан-алкідна фарба Бетолюкс, але вона має проблеми зі зносостійкістю. Більш міцною і водостійкою є алкідна фарба Pesto.

Емаль. Змішуємо кольоровий пігмент і лак, об’єднуємо їх переваги і отримуємо емаль. Але емаль руйнується під впливом води, тому покривати нею драбину не рекомендуємо.

Морилка. Покриття з антисептичними властивостями. Не хочете дружити з пожежниками – дружіть з морилкою, так як після обробки нею дерева, вона стає вогнестійкою. Від морилки деревина темніє. Якщо хочете поверх ще й лаком покрити, то потрібно підбирати його саме до морилки.

Секрет 4 «Підніматися чи спускатися? Ось у чому питання!»

Коли всі матеріали закуплені, потрібно подумати, як почати фарбувати. Адже Вам же треба буде ходити по цих сходах, під час того як вони сохнуть. Тому фарбувати потрібно по черзі, через одну сходинку.

brushes

Так само завжди всім цікаво: чим фарбувати? Валиком, а чи, можливо, пензлем? А ми Вам відповімо – і тим і іншим, бо так буде акуратніше і набагато зручніше.

Тільки не перестарайтеся, бо може вийти щось надто екстраординарне. Наприклад, як фарбувати сходи у вигляді ковдри, ми Вам не розповіли, однак і про таке люди мріють.

staires_color

А якщо після прочитання статті, у Вас обертом голова – то або Ви вже купили і відкрили банку емалі, або Вам краще замовити нову драбину у нас в «Золотому перетині» .

Послуги компанії