Про те, щоб сходи були міцними та надійними пам’ятають усі. Але не варто забувати, що сходи повинні бути зручними і не втомлювати при ходьбі. Адже ситуації бувають різні, а раптом Ви будете бігати по ній 100 разів на день?
Тому наша команда підготувала Вам цікаву інформацію про те, як розрахувати дерев’яні сходи так, щоб їх можна було назвати «ідеальними». Ну, почнімо!
У першу чергу, потрібно усвідомити собі, що доведеться все-таки взяти калькулятор і рахувати. Записувати щось на папірці і підставляти числа у формули.
А далі, потрібно запам’ятати, що несучі елементи сходів (ті на які навантаження більше) повинні бути виготовлені з жорсткішого матеріалу, тобто їх прогин повинен бути до 1/400 прольоту. Ах, ну ось і перша цифра. Їдемо далі.
Навантаження, яке діє на сходи, обчислюється шляхом додавання власної ваги конструкції і тимчасового навантаження (наприклад, в житлових будинках це 300 кг / м²).
ДРУЗІ, СХОДИ ПОВИННІ БУТИ ЗРУЧНИМИ!
По сходах зручно ходити тоді, коли висота підсходинки, складена з шириною щабля (проступ), дорівнює середньому кроку людини. Рекомендуємо Вам знайти в оточенні середню людину, і розрахунок дерев’яних сходів піде швидше. Жарт. Довжина кроку на рівній площині становить приблизно 600-640 мм. Тому, скористаємося формулою 2а + b = 600 … 640 мм, щоб дізнатися проступ і підйом. Або можна порахувати так: а + b = 450 ± 20 мм, де а – висота підсходинки, b – ширина проступа.
Щоб Ви відчували себе повноцінною прямоходячою людиною, ширина проступа повинна бути не менше 200 і не більше 320 мм, а висота підсходинки, рівна 150 буде оптимальною. Роблячи розрахунок дерев’яних сходів на другий поверх, потрібно пам’ятати, що мінімуму для ширини ступенів з вузького кінця – 100 мм, а максимум для проступа над нижньою сходинкою – 50 мм.
Ну а тепер, поговоримо про кути. Найзручніші кути підйому сходів туляться в діапазоні від 23 до 37 °. Якщо кут менше 23 ° – то навіщо тоді взагалі вони потрібні? Встановлюйте пандус, або не вигадуйте і робіть драбину крутішою! Тільки не перестарайтеся, бо якщо кут більше 45 °, то сходи переходять у розряд приставних або розкладних, а драбина Вам ні до чого. Цікаво те, що якщо кут більше 45 °, то спуск можна буде здійснювати тільки спиною вперед.
РОЗРАХУНОК СХОДІВ ПОТРІБНО РОБИТИ ГРАМОТНО І З ПОСМІШКОЮ НА ОБЛИЧЧІ!
Ну що, ще не втомилися? А ми попереджали, що розрахунок дерев’яних сходів – це Вам не жарти.
Кількість сходинок буде залежати від висоти поверху і кута нахилу сходів. Можна взяти міліметрівку, або папір «в клітинку» і в масштабі намалювати сходовий марш.
Пам’ятаємо, що у висоту поверху повинні бути включені товщини покриттів підлог (різні плиточки, паркети або фанерки). Зазвичай стандартна висота поверху дорівнює 2,8 або 3 м, але якщо Ви така вже неординарна особистість, то вимірюйте свою, а якщо вона ще й не кратна 3, то висоту сходинок потрібно округляти з точністю до міліметра, але так, щоб всі підсходинки були однаковими по висоті. Якщо у Вас так не виходить, то можете опустити руки і лягти спати, а можете, розподілити похибки обчислення на нижню фризову сходинку, а решту сходинок зробити однакової висоти.
За таким графіком можна дізнатися розміри підйому і ширини сходинок для сходів з будь-яким нахилом. Приступимо? Наносимо на графік лінію нахилу сходів і проводимо перпендикуляри в точках перетину з сіткою графіка. Ось те, що ми бачимо зараз – оптимальна висота і ширина щабля для Ваших сходів. Пам’ятайте, що якщо у Вас нестандартний крок, то і цифри (620, 310) Ви можете поміняти, тоді у Вас вийде ексклюзивний розрахунок сходів.
А якщо вже чесно кажучи, то не мучтеся і замовляйте грамотний розрахунок дерев’яних сходів у нас!