Хто такі балясини і як їх вибирати?

На багатьох сайтах, на яких пропонують виготовлення дерев’яних сходів є розділ «балясини». Що ж це таке, і чому так важливо правильно їх вибрати? «Золотий перетин» допоможе Вам у цьому розібратися. Ну, давайте по порядку.

Що таке балясина

Балясина – це складовий елемент сходів, балюстради, який кріпиться вертикально. Він являє собою невисокий фігурний виріб, схожий на веретено, який підтримує перила. Балясини для сходів роблять гладкими і прикрашають, як тільки можливо: різьбленням, інкрустацією, розписом і навіть позолотою.

g1

Навіщо сходам балясина?

Без балясини робити сходи небезпечно. Адже саме цей елемент виконує дуже важливу функцію – забезпечує безпеку людей, які користуються сходами. Часто без балясин встановлюють сходи на больцях. Це звичайно може і красиво в мінімалістичному інтер’єрі, але небезпечно. Адже якщо людина підсковзнеться, то їй не буде за що вхопитися при падінні. Тому кожні сходи в будинку повинні бути з балясинами. А ще вони створюють декор сходам, прикрашаючи їх і роблячи їх помпезнішими.

g2

Як вибрати балясини?

Якщо у Вас вдома встановлені ​​дерев’яні сходи, то варто на додаток до них замовити дерев’яні балясини. Потрібно вибирати той тип дерева, з якого виготовлені сходи, а малюнок дерева можна вибрати інший, так буде навіть цікавіше. Варто пам’ятати, що діаметр балясини з дерева обмежений діаметром дерева. Але цей недолік можна легко усунути за допомогою техніки клеєного дерева. Також балясини з дерева замовити можна з різьбленням. Такий вибір точно облагородить Ваш будинок.

Існують також металеві балясини, їх краще замовляти, якщо у Вас в будинку гвинтові сходи. Вони надають сходам легкості. Металеві балясини дуже довговічні і виготовляються методом зварювання металу. Такі балясини дорогі, адже робота коваля дуже важка.

g3

Як кріпити балясини?

Балясини дерев’яні кріпляться до сходів за допомогою металевих стягуюючих метизів, а саме: шпильок, гвинтів або саморізів. Верхня частина балясини кріпиться в спеціальному пазу поручня зі спеціальною фіксуючою планкою, а до стіни балясина кріпиться за допомогою кронштейнів. Висота кожного елемента повинна бути приблизно 80 см, тоді сходи буде безпечними. Краще не займатися установкою самостійно, а довіритися професіоналам.

g4

Послуги компанії