Ех, і захотілося ж нам нові, гарні сходи. Що ж, потрібно представити якими вони будуть. До речі, а якими вона можуть бути? Можна встановити стільки різних видів сходів, що уявити все це розмаїття іноді буває дуже важко. Компанія «Золотий перетин» спеціально для Вас створила екскурс у світ сходів! Ми розповімо і покажемо, які є види дерев’яних сходів, в чому їх відмінність між собою і чому потрібно замовляти ті чи інші сходи в різних ситуаціях. Ну що ж, приступимо до цікавої подорожі по сходовій класифікації.
Загалом, будь-які сходи на другий поверх повинні відноситися до якогось з трьох головних типів:
Що ж являють собою ці три типи сходів?
Гвинтові сходи. У цих сходів є сильний внутрішній стрижень. Саме на нього і кріпляться сходинки сходів. Зазвичай сходинки піднімаються по таких сходах по спіралі. Таке розташування сходинок дуже красиво виглядає і додає інтер’єру неймовірного ефекту. Потрібно відзначити те, що дерев’яні гвинтові сходи дуже корисні, якщо у Вас обмежена площа під установку. Адже саме гвинтові сходи не займають багато місця, наприклад, класичні сходи зазвичай не займають більше одного квадратного метра площі приміщення.
Маршові сходи. Ох, цей представник сходів став своєрідною класикою. Це найбільш розповсюджені й популярні сходи в світі. А ще така конструкція сходів найбільш проста. Дерев’яні маршові сходи складаються з декількох послідовних маршів, які в свою чергу складаються з певної кількості зручних сходинок. Потрібно пам’ятати, що в одному марші не повинно бути більше шістнадцяти сходинок, інакше буде незручно ходити. Саме такі сходи рекомендується використовувати для того, щоб з’єднати два приміщення із різним рівнем підлоги. Якщо для Вас найголовніше – це комфорт пересування – такі сходи точно для Вас!
Якщо у Вас дуже високий будинок, і Вам потрібні довгі сходи, то Ви можете побудувати маршові сходи з кількома проміжними майданчиками. У цьому випадку класифікація маршових сходів розростається на Г-подібні сходи і П-подібні. Відношення сходів до того чи іншого виду залежить від геометричної форми на плані сходів.
Г-подібні сходи. Такий представник сходового сімейства розташовується зазвичай між двох суміжних стін і має форму літери «Г» або ж прямий кут. Такі сходи дуже зручні, якщо Вам потрібно звільнити центр приміщення.
П-подібні сходи. Це дуже гарні сходи, які повинні розташовуватися тільки в просторих приміщеннях. Вони вимагають для себе багато простору, тому що їх сходові прольоти розташовуються під кутом 180 градусів. З’єднуються сходові марші в такому випадку декількома майданчиками або забіжними сходинками.
Комбіновані сходи. Це дуже цікаве видовище. Такі сходи об’єднують в собі кращі аспекти і маршових і гвинтових сходів. Від гвинтових вони беруть плавність ліній і естетичний ефект, а від маршових сходів – зручність пересування. Такі сходи дуже люблять дизайнери інтер’єрів, адже вони вважаються найкрасивішими.
Ось ми і розібрали всі види дерев’яних сходів фото яких ви можете подивитися в цій статті.