Реставрація дерев’яних сходів

Здрастуйте наші дорогі читачі. Команда компанії «Золотий перетин» пропонує Вам подумати про те, що кожні сходи, зрештою, коли-небудь зношуються і їх доводиться реставрувати. Тому ми підготували для Вас матеріал про те, як відбувається правильна і грамотна реставрація дерев’яних сходів.
Для початку потрібно зрозуміти, а чи потрібна Вашим сходах реставрація взагалі? Якщо Ви чуєте при ходьбі сторонні звуки, і це не Ваші суглоби, то очевидно, що це скриплять дерев’яні сходи. Тут вже і стає зрозуміло, що їм потрібна реставрація. Ну що ж, приступимо.
Якщо у Вас сходи з листяних порід дерева, і Ви знаєте толк в столярстві, Ви можете спробувати самостійно відполірувати дерево за допомогою шліфувального апарату. Але робити таке ми не рекомендуємо. Адже найчастіше пересічна людина може просто нашкодити сходам.

y2
Якщо ж Ваші сходи пищать або ж скриплять при ходьбі по ним, потрібно уважно їх оглянути. Можливо, якісь складові компоненти відійшли або послабилися. Тоді необхідно закріпити їх щільніше за допомогою цвяхів або загвинтити вже наявні цвяхи і гвинти.
Оздоблення сходів вимагає спеціалізованого обладнання, Ваших старань і великого терпіння. Але якщо Ви вирішили все-таки зробити це самостійно, то Вам потрібно почати зі шліфування сходів. Спочатку наждачним папером, а потім, менш зернистим шліфувальним верстатом. Вибирати краще наждачний папір для лакованих підлог. Потім, за допомогою ручного скребка, необхідно видалити невеликі подряпини. Після цього потрібно пропилососити всю поверхню сходи, щоб видалити пил, тріски і всяке сміття. Після цього можна гарантувати дерево. Потрібно вибирати таку грунтовку, щоб вона добре підходила під Ваш інтер’єр. Після того, як грунтовка просохне, можна лакувати сходи. Варто пам’ятати, що покривати грунтовкою і лаком потрібно ступені через одну, щоб під час робіт можна було пересуватися по сходах. Кожен шар лаку повинен сохнути, як мінімум одну ніч. Не забувайте використовувати захисний одяг, окуляри і пов’язку для органів дихання. Адже реставрація дерев’яних ступенів сходів – це небезпечне заняття для Вашого здоров’я.


Важливо також підтримувати оновлений стан Ваших сходів після реставрації. Можливо, Ви ще не думали про покриття ступенів сходів килимовою доріжкою, але це значно підвищує затишність і допомагає Вам уникнути повторного зносу сходів. Обов’язково протирайте Ваші сходи м’якими серветками, пилососьте, а також слідкуйте за їх чистотою і зовнішнім виглядом. Якщо у Вас з’явилося якесь сильне забруднення на поручні – можете злегка протерти його дуже дрібним наждачним папером.

Послуги компанії